
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 50 % |
| Length | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 470 Ω |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Current Rating | |
| Max Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Operating Supply Voltage | 32 V |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Max Supply Voltage (DC) | 32 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Resistance at 25 ℃ | 470 Ω |
Stock: 1406
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19075
Ext.Price$0.19075
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19075 | $0.19075 |
| 10 | $0.16815 | $1.68150 |
| 50 | $0.14822 | $7.41100 |
| 100 | $0.12679 | $12.67900 |
| 500 | $0.10845 | $54.22500 |
| 1000 | $0.10043 | $100.43000 |
| 3000 | $0.09300 | $279.00000 |
